За потребителите на Yahoo вече има нов и по-лесен начин да си направят акаунт в Google, съобщиха от Mashable.com. Новата OpenID услуга позволява на всеки потребител на Yahoo да се регистрира в най-голямата търсачка само с едно кликване. По този начин от Google получават информация за идентичността и имейла на потребителите, като в замяна им дават достъп до голям брой приложения и услуги.
Освен, че сега потребителите на Yahoo ще могат да използват Reader, Docs, AdWords и други приложения, новата услуга ще намали броя на грешките в системата и като цяло ще улесни до голяма степен създаването на акаунт. А всички знаем, че когато нещо е лесно, то привлича много потребители. Някои специалисти, обаче, не са толкова положително настроени към тази промяна и дори в онлайн пространството започнаха да се задават въпроси от типа на: Да не би Google да обявява война на Yahoo?
Според специалистите, присъединявайки към себе си потребителите на Yahoo, Google заплашва и без това губещата позиции търсачка. Потребителите, които си направят акаунт в Google, ще започнат да използват техните имейл, търсачески и новинарски услуги, загърбвайки тези на Yahoo. Въпреки това, по-оптимистичните анализатори смятат, че Yahoo все още е голям сайт, пък и предлага някои доста по-развити услуги от тези на Google, като, например, Yahoo Personals – услугата за запознанства, както и захранваната от сайта Flickr, която е доста по-популярна от конкурентната услуга на Google Picassa.













Discussion about this post