Acer официално разкри допълнителни подробности за своето ново поколение ултрабуци, което е разработено под името Aspire Тimeline Ultra M5, но се очаква да дебютират на пазара като Aspire M5. Oт компанията са предвидили два модела от серията, които включват 14 и 15-инчови дисплеи. Разделителната им способност ще бъде 1366х768 пиксела и моделите ще се захранват от Ivy Bridge процесори на Intel, информира geeky-gadgets.
Двата нови ултрабука на Acer ще могат да се “събуждат” за по-малко от 1,5 сек., а благодарение на технологията Instant Connect ще се свързват към интернет за eдва 2,5 сек. Изчистените линии и елегантния метален корпус са първите неща, които правят впечатление в моделите, а според данните дебелината им ще достига до 20мм. Acer Aspire M5 се отличават още и с клавиатура, която включва подсветка и 1GB DDR5 оперативна памет.
Новите устройства ще разполагат с NVIDIA GeForce GT640M графичен процесор и поддръжка за DirectX 11, както и технологията PhysX, която ще подобрява гейминг възможностите на потребителите. Животът на батерията ще осигурява до 8 часа в режим на работа, а от компанията са предвидили възможности за избор на HDD или SDD твърди дискове. Въпреки, че няма данни за цената на новите ултрабуци на Acer се очаква продажбите им да стартират в Европа през юни.













Discussion about this post