Виртуалните валути привличат все по-голям капитал от големите инвеститори. Най-сериозен е интереса към биткойн, тъй като е най-скъпото предложение в тази категория. Някои алтернативни криптовалути също се развиват с положителни трендове и крият предпоставки за дългосрочен растеж.
1. Цената на биткойна достигна най-ниската стойност от шест месеца насам
Първите дни на новата година показаха, че ни очакват любопитни събития през 2022г. Ако се интересувате от търговията с криптовалути вероятно сте забелязали трудното начално на някои дигитални активи от началото на януари. Тези трендове обхващат и най-популярната виртуална валута, тъй като биткойна достига шестмесечно дъно.
От ArsTechnica информират, че биткойна удължава своя спад от предишната сесия на борсите, тъй като пазара е пометен от мощна промяна на инвеститорите извън спекулативните активи. Крайният резултат от тези събития е, че цената от най-големият дигитален токен отчита спад от 4.3% през уикенда.
2. Как да активираме Dark Mode в търсачката на Google
Модерните уеб сайтове обикновено показват съдържанието в светла тема, която включва тъмен текст на по-ярък фон. През последните години на голяма популярност се радват Dark Mode режимите. Тъмните фонове имат своите предимства, особено когато работите с устройство, което има OLED дисплей.
Хората, които използват Dark Mоde не натоварват толкова очите си, но също така могат да се възползват и от по-дълъг живот на батерията. Google Search не е изключение и също предлага възможност да променят цветната тема, съобразно своите предпочитания. Ако не сте доволни от Light темата, може лесно да активирате Dark Mode.
3. Технологията Wi-Fi 7 ще е почти толкова бърза, колкото на Thunderbolt 3
Следващото поколение безжични мрежи ще предложат впечатляващо подобрение в скоростта. Само преди дни ви информирахме, че MediaTek проведоха първата демонстрация на Wi-Fi 7 технологията. Предстои допълнителна работа и сертификации, като се очаква първите реални устройства с Wi-Fi 7 да са налични за потребителите не по-рано от 2023г.
Първите тестове с Wi-Fi 7 Filogic показват нагледно предимствата по отношение на ултрабързата скорост за трансфер на данни, както и ниската латентност при трансфер на данни. Eкспериментите на MediaTek показаха, че Wi-Fi 7 Filogic може да достигне максималните скорости, описвани от IEEE 802.11be – официалното име на предстоящия Wi-Fi 7 стандарт.
4. Премиерата на смартфоните Samsung Galaxy S22 ще е на 9 февруари
Първата голяма премиера на Samsung в пазара на смартфони за годината се очаква с голям интерес. Традиционно компанията представя новите си флагмани в периода между януари и март. Само преди дни Samsung потвърдиха, че ще покажат за първи път Galaxy S22 през феруари.
Както се очакваше датата на Galaxy Unpacked събитието ще е 9 февруари, като от Samsung уточниха, че премиерата започва в 17:00 българско време. Вече се разпространяват маркетингови материали, които промотират представянето на Galaxy S22 в Instagram и социалните мрежи.
5. Недостигът на квалифициран персонал ще е следващият проблем за доставките на чипове
Последните тримесечия бяха белязани от сериозен недостиг на хардуер, който затрудни доставките в технологичната индустрия. Кризата ще продължи и през настоящата година, като засегнати са почти всички водещи производители. Големите брандове вече предприеха мерки за ограничаване на негативните последици от недостига на компоненти.
Въпреки това няма изгледи скоро ситуацията да бъде стабилизирана поне до края на 2022г. Невъзможността да се доставят компоненти за всички производители ще допълнена и от проблеми с квалифицираният персонал. Според данни на AppleInsider липсата на професионална работна бъка ще е най-големият проблем за хардуерната криза.
Discussion about this post